Stowarzyszenie

AMBER SZCZECIN

Starty i wydarzenia

Berlin 25-05-2014
10 maja, 2014
Zawody Königs Wusterhausen
10 maja, 2014
5 Zawody Basenowe o Puchar Smoka w Goleniowie
7 marca, 2014

Już po raz piąty w Goleniowie odbyły się Basenowe Zawody Smoczych Łodzi zorganizowane przez Stowarzyszenie AMBER. Impreza przyciągnęła wielu uczestników, wśród których znaleźli się także utytułowani sportowcy.

Na zdjęciu osady Amber: "Amber Szczecin I" kontra "Amber Szczecin Stars" przed bratobójczą walką.

Zawody tradycyjnie polegały na tzw. przepychaniu się dwóch drużyn. Dwie osady siadały naprzeciwko siebie w jednej łodzi i wiosłując musiały pokonać krótki odcinek do wyznaczonych punktów. Nie była to łatwa sztuka, basen liczył bowiem 25 metrów, a łódź 12. Osady startowały w sześcioosobowym składzie.
W tym roku na starcie stanęło 20 osad, które rywalizowały w sumie w czterech kategoriach: open (6 panów), mix sport (4 panów i 2 panie), mix fun (4 panów i 2 panie) oraz junior (do 18. roku życia). Oprócz osad ze Szczecina, w Goleniowie ścigały się także ekipy z Warszawy, Olsztyna, Wrocławia oraz Malborka.
Wśród uczestników można była zauważyć znanych, wybitnych sportowców. W zespole wystawianych przez Stowarzyszenie AMBER pod nazwą Amber Szczecin Stars (nazwa tylko z uwagi na gwiazdy) wystąpili m.in. Marek Łbik, medalista olimpijski z Seulu, oraz Daniel Jędraszko, srebrny medalista olimpijski z Sydney, Izabella Dylewska, Aneta Paczuszka-Konieczna.
Jak ciekawostkę należy zauważyć iż w klasie mix w osadzie Amber Szczecin Stars płynęło aż 8 medali olimpijskich !!!!
Amber Stars zwyciężyła w kategorii open, wyprzedzając Spójnię Warszawa oraz TST Kogeneracja Wrocław.

Wyniki pozostałych klas zawodów,
sport mix:
1. Spójnia Warszawa
2. Amber Szczecin Stars
3. PG Smoki Północy Gdańsk

sport fun:
1. TST Kogeneracja Wrocław
2. Amber 1 Szczecin
3. Słodki Smok Malbork

junior:
1. Słodki Smok Malbork
2. Husaria Gdańsk
3. GOKF Gdańsk

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim uczestnikom za uczestnictwo, sponsorom medali (Markowi Łbikowi oraz Mirosławowi Olejnikowi) oraz wszystkim naszym członkom za współprace przy organizacji.

100-lecia Warty Poznań - Poznań
7 marca, 2014

100-lecia Warty Poznań

Z okazji 100-lecia Warty Poznań w dniu 27 października 2012 roku na basenach Term Maltańskich odbyły się Wyścigi Smoczych Łodzi. 
Na basenie zmierzyło się 30 osad wioślarskich. Zawodnicy walczyli w kategoriach Sport, VIP i Junior. Nasz klub czynnie uczestniczył w zawodach wystawiając dwie osady oraz pomagając w organizacji całego przedsięwzięcia. 
W doborowym towarzystwie Osad z całej Polski udało nam się zająć 3-cie miejsce tuż za Warta Poznań i Spójnią Warszawa.

Asia Wójcikiewicz

 

Prezes Prezesowi kilka słów od serca

Dnia 27 października 2012 roku Klub Sportowy WARTA z okazji stu lat swojego istnienia zorganizował w Termach Maltańskich zawody Smoczych Łodzi.
Cieszy mnie to, że Marek Łbik zaufał Klubowi Amber Szczecin i powierzył nam pomoc w organizacji zawodów smoczych łodzi i to przy okazji tak ważnych obchodów jak obchody 100-lecia Warty.
Łódka specjalnie na tą imprezę została przetransportowana ze Szczecina do Poznania, zawodnicy naszego Ambera tłumnie wspierali organizacyjnie jak i sportowo naszego przyjaciela Marka Łbika - na którego od zawsze możemy liczyć i nigdy jemu tej pomocy nie odmówimy.
Zawody były naprawdę super zorganizowane, a medal zaprojektowany specjalnie na tą okazję był wyjątkowy i niepowtarzalny.
Było tak dużo ekip startujących, że obawialiśmy się czy wyrobimy się z czasem, a grafik startów był tak przygotowany, aby każdy mógł trochę sobie popływać i na długo zapamiętać zawody w Poznaniu. Ja osobiście nie miałam nawet 5 min aby odejść choć na chwilę od stolika sędziowskiego. Czas leciał tak szybko, było tyle adrenaliny i sportowej rywalizacji, że zapomniałam w tym dniu o całym innym świecie. Skupiona tylko na zawodach Warty. 
Pan Prezes Marek Łbik pokazał klasę sportowca, jak również wspaniałego człowieka i przyjaciela. Ktokolwiek będzie miał przyjemność poznać osobiście Marka nigdy już tej znajomości nie zapomni, to człowiek wielkiego serca i wrażliwości. 
Cieszę się bardzo, że mogłam pomóc wraz z członkami naszego Klubu Amber Szczecin w tak ważnych zawodach. 

Kasia Jarosz
Prezes Amber Szczecin