Stowarzyszenie

AMBER SZCZECIN

Zawody w Goleniowie 2014

Już po raz piąty w Goleniowie odbyły się Basenowe Zawody Smoczych Łodzi zorganizowane przez Stowarzyszenie AMBER. Impreza przyciągnęła wielu uczestników, wśród których znaleźli się także utytułowani sportowcy.

Zawody tradycyjnie polegały na tzw. przepychaniu się dwóch drużyn. Dwie osady siadały naprzeciwko siebie w jednej łodzi i wiosłując musiały pokonać krótki odcinek do wyznaczonych punktów. Nie była to łatwa sztuka, basen liczył bowiem 25 metrów, a łódź 12. Osady startowały w sześcioosobowym składzie.
W tym roku na starcie stanęło 20 osad, które rywalizowały w sumie w czterech kategoriach: open (6 panów), mix sport (4 panów i 2 panie), mix fun (4 panów i 2 panie) oraz junior (do 18. roku życia). Oprócz osad ze Szczecina, w Goleniowie ścigały się także ekipy z Warszawy, Olsztyna, Wrocławia oraz Malborka.
Wśród uczestników można była zauważyć znanych, wybitnych sportowców. W zespole wystawianych przez Stowarzyszenie AMBER pod nazwą Amber Szczecin Stars (nazwa tylko z uwagi na gwiazdy) wystąpili m.in. Marek Łbik, medalista olimpijski z Seulu, oraz Daniel Jędraszko, srebrny medalista olimpijski z Sydney, Izabella Dylewska, Aneta Paczuszka-Konieczna.
Jak ciekawostkę należy zauważyć iż w klasie mix w osadzie Amber Szczecin Stars płynęło aż 8 medali olimpijskich !!!!
Amber Szczecin Stars zwyciężyła w kategorii open, wyprzedzając Spójnię Warszawa oraz TST Kogeneracja Wrocław.

Wyniki pozostałych klas zawodów,
sport mix:
1. Spójnia Warszawa
2. Amber Szczecin Stars
3. PG Smoki Północy Gdańsk

sport fun:
1. TST Kogeneracja Wrocław
2. Amber 1 Szczecin
3. Słodki Smok Malbork

junior:
1. Słodki Smok Malbork
2. Husaria Gdańsk
3. GOKF Gdańsk

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim uczestnikom za uczestnictwo, sponsorom medali (Markowi Łbikowi oraz Mirosławowi Olejnikowi) oraz wszystkim naszym członkom za współprace przy organizacji.