Stowarzyszenie

AMBER SZCZECIN

Zawody Smoczych Łodzi w Berlinie

W sobotę 17 wrzesnia 2011 r. osada Amber Szczecin uczestniczyła w zawodach smoczych łodzi w Berlinie nad urokliwym jeziorem Lübars. Bajeczny akwen, ale malutki, nie ma tu miejsca na dłuższe dystanse, a jedynie na 200 metrowy. Miłym zaskoczeniem były aż cztery tory! Taka liczba torów mocno podnosi poziom adrenaliny a także widowiskowość imprezy. Do zabawy "zaangażowano" 8 łodzi - co dawało efekt bardzo szybkiej i sprawnej organizacji zawodów. Starty "z trzymania" a także "fotokomórka" świadczą o profesjonaliźmie. 
Organizatorzy tj. Berliner Kanu-Club "Borussia" zaprosili do zabawy aż 43 osady!. Nie byliśmy jedynymi osadami zagranicznymi. W zawodach uczestniczyły także osady z Ukrainy (Sparta) oraz z bardzo dalekiego wschodu z Tajwanu (Tajwan Dragons). 
A my? No cóż? obawialiśmy się, że jesteśmy już na powitanie skazani na pożarcie. Dlaczego? Wszystkie osady złożone były z 18 zawodników, a my tylko z 16 i to w dużej części z naszych tegorocznych adeptów. Dla niektórych z nich był to debiut na zawodach. Jednak ku naszemu miłemu zaskoczeniu nasi amberowscy nowicjusze dali z siebie więcej niż można byłoby się od nich spodziewać, a i reszcie osady należy sie uznanie za waleczność. 
W pierwszym biegu zajęliśmy 2 miejsce osiągając czas 53,528 sek. Co dało nam 7 miejsce po pierwszej serii biegów. W drugim biegu byliśmy bardzo wyraźnie pierwsi ("wyraźnie" czytaj: o całą łódź przed drugą osadą) osiągnęliśmy czas 54,003 sek. Dało nam to ósme miejsce w całym rozrachunku przed finałami. Tym samym weszliśmy do finału B. Niestety naszego wyniku już nie poprawiliśmy. W finale B zajęliśmy 4 miejsce, chociaż trzecie było tuż, tuż - o głowę smoka. 
Pogoda dopisała, słońce nam przygrzewało, humory dopisywały. Wkrótce zdjęcia z zawodów.

 


Dorota & Gepardos 
Amber Szczecin