Stowarzyszenie

AMBER SZCZECIN

Witajcie otwarte akweny 2013 Zawody w Berlinie

20 kwietnia 2013 roku w Berlinie z udziałem naszego klubu Amber Szczecin odbyły się pierwsze w tym roku zawody na otwartym akwenie. Niestety tegoroczna zima, a dokładnie zimna wiosna nie pozwoliła nam przygotować się do startu. 2-3 treningi, które odbyły się przed zawodami nie rokowały powtórki wyniku z przed roku, czyli pierwszego miejsce na 200 metrów oraz na 1000 metrów. 
Pełni mobilizacji i ochoty do walki, głodni zwycięstwa jak prawdziwe smoki, przybyliśmy na zawody. Wsparli nas czynnie zawodnicy z Warty Poznań, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w zawodach. Na miejscu okazało się, że frekwencja była dwa razy większa niż rok temu. Na starcie stawiły się 24 drużyny w klasie Mixed, co gwarantowało ciężką, ale i ciekawą walkę o najwyższe laury. 
Startowaliśmy cztery razy na 200 metrów oraz jeden bieg na 1000 metrów. Pierwsze wygrane dwa starty zakwalifikowały nas do najwyższej klasy - klasy Sport. Startowaliśmy na drugim torze, który okazał się dla nas przyjazny. W każdej turze osiągaliśmy najlepsze czasy zawodów. 
W trzecim starcie walczyliśmy o wejście do ścisłego finału, ku naszej uciesze również na naszym szczęśliwym drugim torze. Osiągnęliśmy najlepszy czas półfinałów. 
Przyszedł czas na finał 200 metrów i odpowiedź na pytanie - kto jest mistrzem? 
Pełni koncentracji wsiedliśmy do łódki. Po komendzie startu liczyła się już tylko siła, rytm i nasza technika. Daliśmy z siebie wszystko, naprawdę wszystko i... 
...i wygraliśmy zawody, co lepsze osiągnęliśmy najlepszy czas dnia. 
Kto jest mistrzem? Amber Szczecin!!! 

Linki do fimów z biegów na 200 m:
Bieg pierwszy 
Drugi bieg 
Trzeci bieg 
Bieg FINAŁOWY 
To jednak nie koniec na ten dzień, zawody trwały dalej, na rozluźnienie przyjdzie czas wieczorem. Kolejny start to długi dystans - 1000 m. Podbudowani zwycięstwem, pełni radości po chwili odpoczynku stawiliśmy się na start. 
Starty na 1000 metrów odbywały się co 20 sekund. Nasza drużyna jako zwycięska na 200 metrów startowała ostatnia w turze, czyli jako 8 osada. Wszyscy, którzy pływają wiedzą, co to znaczy płynąć po kimś. Tworzy się fala i łódka już tak płynnie nie sunie po tafli wody, co dodatkowo utrudnia osiągnięcie dobrego wyniku. 
Trasa do pokonania to 500 metrów w jedną stronę, nawrót i 500 metrów powrotu. W tym wyścigu również wykorzystaliśmy wszystkie swoje umiejętności, a dodatkowo i taktykę, która jest szczególnie ważna przy długich dystansach. Na metę wpłynęliśmy wyczerpani. Nikt nie wiedział, które zajęliśmy miejsce. 
Informacje dotyczące wyników podawane były dopiero przy dekoracji. Ku wielkiej naszej radości okazało się, że również na tym dystansie zdobyliśmy złoty medal. Drugą drużynę pokonaliśmy o ponad 10 sekund, co przy tym tempie wiosłowania daje przewagę większą niż 2 łódki. 
Sukces sprzed roku został powtórzony i to przy silniejszej obsadzie, co wspaniale rokuje na nadchodzący sezon. 
Wszystkim dziękujemy za start i determinacje w osiągnięciu naszego zwycięstwa. Szczególne podziękowania dla sternika Ryszarda oraz koleżanek z Poznania, z którymi wspólnie wystartowaliśmy i w końcu poczuliśmy pierwszą adrenalinę na otwartym akwenie w tym roku. 

Z pozdrowieniami 
Piotr Stokłosa 
Wiceprezes Stowarzyszenia 
Amber Szczecin