Stowarzyszenie

AMBER SZCZECIN

Trening z Mistrzem

Wczoraj jak zawsze odbył się trening na przystani AZS. Tym razem swój udział zapowiedział wyśmienity gość Marek Łbik - Mistrz Olimpijski, członek naszego klubu. Jego przyjazd był pod znakiem zapytania, gdyż wczorajsza aura zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz padał deszcz i była wichura, po chwili już świeciło słońce. Ale jak Marek obieca to pogoda mu nie straszna i stawił się punktualnie. 
Na sam początek usadziliśmy się w łódce po swojemu. Już podczas krótkiego opłynięcia Marek swoim bystrym okiem wypatrzył, gdzie i jak kogo usadzić, aby jak najefektywniej wykorzystać siłę i umiejętności każdego. Każdy na łódce był zauważony przez naszego Mistrza nikogo nie pominął i każdym się zajął. Na każdego zwrócił uwagę i udzielił cennych uwag. Jego poczucie humoru dodatkowo uatrakcyjniło trening, nikt nie mierzył czasu i nie spoglądał na zegarek. Dopiero po dwóch godzinach wyśmienitego treningu, wychodząc z łódki poczuliśmy wyczerpanie i z trudem ale o własnych siłach stanelismy na stabilnym gruncie. Był to trening inny niż zawsze, bo Marek nawet na chwile nie spuścił nikogo z oczu. 
Na koniec przygotował miłą niespodziankę i wręczył nowe profesjonalne wiosło dla osoby, która wg niego najbardziej na to wiosło zasłużyła po dzisiajszym treningu. Szczęściarą okazała się nasza koleżanka 23 letnia Ala, która była bardzo miło zaskoczona. Po takiej nagrodzie teraz każdy będzie się jeszcze bardziej starał, bo znając Marka to nie ostatnia niespodzianka. Wszyscy poczuliśmy ten ból wysiłku, który jest bólem cudownym i mamy nadzieję, że Marek zaszczyci nas jeszcze nie raz swoją obecnością. Zapowiedział, że postara się znów przyjechać w następny wtorek tj. 31 maja. Już czekamy na ten trening z niecierpliwością.

 


Marku, dziękujemy bardzo 
Katarzyna Jarosz 
Prezes Stowarzyszenia
Amber Szczecin