Stowarzyszenie

AMBER SZCZECIN

Podsumowanie zawodów w Goleniowie

Dnia 10 marca 2012 roku w Goleniowskim Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym "Fala" odbyły się już po raz trzeci zawody smoczych łodzi pod nazwą "Amber Puchar Smoka".
Jak co roku patronat nad zawodami objął Starosta Powiatu Goleniowskiego a także Polska Federacja Smoczych Łodzi. Patronat medialny objęła Telewizja Polska Szczecin. 
Klub Amber Szczecin chcąc zachęcić nowicjuszy, tą ciekawą, a zarazem bardzo widowiskową dyscypliną sportu przeniesioną z letnich zawodów plenerowych - zimą na basen, w tym roku poza kategoriami SPORT oraz JUNIOR, postanowił zaprosić każdą osobę, chcącą spróbować swoich sił w kategorii FUN. 
Popularność zawodów na basenie, których to jesteśmy jedynymi organizatorami w Polsce, mile nas zaskoczyła i rosnie z roku na rok. Zapytania i zgłoszenia z całej Polski spływały do ostatniej chwili, co w rezultacie dało łącznie we wszystkich kategoriach 31 zgłoszonych drużyn, w tym dwie zaprzyjaźnione niemieckie "Verbooten" - Uniwersytet w Greifswald oraz SKC-Oldies Stralsund Niemcy. Zawody można było śmiało uznać za międzynarodowe. 
Impreza, jak co roku, rozpoczęła się oficjalnym powitaniem przez Panią Prezes Katarzynę Jarosz. Następnie drużyny w każdej kategorii rozlosowały swoje numery startowe. Rozpoczęły się eliminacje. Walczono w nich w systemie "każdy z każdym". Ze względu na liczbę drużyn w klasie SPORT została ona podzielona na cztery grupy. 
Po eliminacjach drużyny miały chwile przerwy, na którą wielu czekało, zwłaszcza ekipy FUN nie przyzwyczajone do tak intensywnych startów. 
Schemat rozgrywek ze względu na liczbę drużyn był dość skomplikowany, ale sędzia główny oraz organizatorzy czuwali nad poprawnościa i sprawnością startów. 
Po krótkiej przerwie rozpoczęły się finały. Tu już była walka o konkretne miejsca. 
W klasie SPORT trzy finały C, B oraz A o poszczególne miejsca 13-18, 7-12 oraz 1-6. Poprzedziły je fnały w klasie Junior oraz FUN. Ostatnim wyscigiem był wyścig w koronnej klasie SPORT o 1 miejsce. 
W tym roku żadna z drużyn nie mogła narzekać na zbyt małą liczbę startów, zarówno te osady, co przegrywały jak i te co wygrywały, wiosłować musiały do końca zawodów. Mamy nadzieję, że każdy wyjechał z Goleniowa porządnie opływany walcząc do końca. 
Jak to na zawodach bywa, nie obyło się bez niespodzianek, kilku powtórzonych startów, protestów, a nawet wywrotki łódki, która na szczęści okazała się nie groźna i wszyscy z uśmiechem zakończyli te zawody cało i zdrowo, co świadczy o zaangażowaniu i ambicji zawodników. 
Złoto w najważniejszej kategorii SPORT zdobyła niepokonana Spójnia, która w tym roku zaskoczyła nas i zgłosiła 5 swoich drużyn, chwile po ogłoszeniu terminu zawodów. Srebro, także należało do nich. Nasz Amber obronił tytuł sprzed roku czyli BRĄZ - w tak doborowym gronie miło było odbierać PUCHAR i MEDALE. 
W tym miejscu w imieniu zarządu KLUBU AMBER SZCZECIN pragnę po raz kolejny podziękować, Wam Drodzy zawodnicy za Wasz udział , za to że mimo deszczu i śniegu przyjeżdżacie do tak odległego dla większości z WAS miejsca jakim jest Goleniów i razem z nami propagujecie tę formę zabawy - smocze łodzie w Polsce. 
Podziękowania kieruję także dla Pani Kierownik basenu - Agnieszki Kulinicz za współpracę, dużą pomoc i udostępnianie co roku obiektu "Fala". 
Na koniec w szczególności serdeczne podziękowania od KLUBU AMBER: 
dla PREZES Kasi Jarosz, bo to ona zawsze potrafi dopiąć wszystko na ostatni guzik, wykonać dziesiątki telefonów, napisać setki pism, aby to miało właśnie taki efekt końcowy. Dziękujemy Pani Prezes. 
Dla Czarka, którego niewielu z WAS zna, a który przygotował wszystkie te piękne dyplomy, sprawił, że tablice i rozpiski były czytelne, a zawody sprawnie mogły być przeprowadzone, a także czas jaki poświęca przy pracy, aby nasza strona internetowa miała piękną szatę graficzną i była na bieżąco aktualizowana. 
Dla każdego kto swoje pięć groszy dorzucił przy organizacji, dla zawodników za starty, wylane poty i świetne widowisko, dla widzów za gorący doping a także dla obsługi za wytwałość i profesjonalizm. 
Wielkie dzięki i obyśmy za rok mogli się spotkać na IV zawodach "Amber Puchar Smoka" w Goleniowie w coraz to większym gronie.

 


Ze smoczymi pozdrowieniami 
Asia Wójcikiewicz