Stowarzyszenie

AMBER SZCZECIN

Aktualności

8 kwietnia, 2013
Smocze łodzie w olsztyńskiej Aquasferze

W dniach 22-23 marca 2013 r. odbyły się zawody smoczych łodzi na basenie na terenie olsztyńskiej Aquasfery. W zawodach wzieło udział ponad 60 ekip. 
Pierwszy dzień to zmagania młodzieży szkolnej w kategorii MIXT (6 zawodników w tym 2 dziewczyny). Większość ekip szkolnych była z samego Olsztyna, to jednak zawodnicy z Gdańska stanęli na najwyższym podium.
Drugi dzień to zmagania w kategorii Fan MIXT oraz Sport i Junior OPEN (8 zawodników w tym 6 wiosłujących). 
Prekursorami tej dyscypliny w Polsce jest nasz Klub - z czego jesteśmy bardzo dumni!!! W tym roku zorganizowaliśmy takie zawody już po raz 4! Wcześniej podpatrzyliśmy u zachodnich sąsiadów tę odmianę smoczych łodzi i podjęliśmy się organizacji w Goleniowie w 2010 r. Pierwszych Otwartych Ogólnopolskich Zawodów Smoczych Łodzi na basenie. Nie mniej cieszymy się, że są w Polsce naśladowcy, oby było ich więcej. 
Wracając do zawodów w Olsztynie, Amber Szczecin czując niedosyt po zawodach basenowych w Goleniowie pojechał zawalczyć o złoto i taki był cel wyprawy. Zmagania sportowe trwały od samego rana. Liczba startów powoduje, że są one bardzo wyczerpujące i zacięte. Każdy pojedynek jest bardzo ważny i decyduje o być albo nie być. 
Po przegranych pierwszych miejscach poprzednego dnia, ekipy z Olsztyna wygrały 2 z 3 kategorii. Byli najlepsi w kategorii Fun MIXT oraz w Junior Open. 
Trzecia kategoria należała bezapelacyjnie do naszego klubu. W najważniejszej i najbardziej wymagającej kategorii zawodów - Sport Open, Amber Szczecin zdobył złoty medal. 
Radość jest ogromna. To, co nie udało sie na naszym terenie w Goleniowie, udało się u przyjaciół w Olsztynie. 
Gratuluje naszym zawodnikom (Piotr Stokłosa, Krzysztof Głowacki, Marek Łbik, Wojciech Stokłosa, Dariusz Koszykowski, Łukasz Żolik i Damian Łbik), tym stałym i tym powracającym, za trud zawodów. Brawo chłopacy!!!
Było warto! Ujrzeć miny przegranych - bezcenne! 


Wyniki - Kategoria Open Sport 
 1. Amber Szczecin
 2. Spójnia I Warszawa
 3. Spójnia II Warszawa
 4. OKSW Olsztyn

Z pozdrowieniami 
Katarzyna Jarosz 
Prezes Amber Szczecin 

5 lutego, 2013
IV Otwarte Zawody Smoczych Łodzi

Już po raz IV Amber Szczecin zorganizował Otwarte Zawody Smoczych Łodzi na basenie. Impreza odbyła się 2 lutego 2013 r. na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego "Fala" w Goleniowie. W tym roku wszystkie osady startowały w kategorii SPORT. Drużyny składały się z 8 osób w tym minimum 2 kobiety. 
W tym roku pomimo, że mieliśmy bardzo krótki termin do zorganizowania tych zawodów, bo około miesiąca, udało nam się zebrać aż 13 drużyn. Do rozgrywek seniorskich zgłosiło się też 5 drużyn juniorskich, którzy chcieli spróbować swoich sił z mistrzami. Organizatorzy docenili fakt ich udziału i mimo, że była w tym roku tylko kategoria SPORT w nagradzaniu medalami za 3 pierwsze miejsca oddzielnie nagrodziliśmy JUNIORÓW.
Nasz nieodłączny sponsor medialny - TVP Szczecin przeprowadziła relację i wywiady, które ukazały się jeszcze tego samego dnia w Kronice Szczecińskiej oraz Magazynie Sportowym. Dłuższy materiał mogliśmy zobaczyć dnia następnego w Magazynie Sportowym nadawanym o godz. 22:00 w Telewizji Regionalnej TVP Szczecin.
W tym roku nie udało się nam stanąć na podium, pierwszy skład trafił do grupy "śmierci". 
Gościnnie wystąpiłam w drużynie WARTA Poznań, gdzie wśród olimpijczyków czułam się wyśmienicie i 1/8 złotego medalu należy do AMBER SZCZECIN!!! Warta Poznań nie przegrała w całych zawodach ani jednego biegu. 
Osada zwycięzców to: Marek Łbik, trener Dariusz Bresiński, Aneta Konieczna, Katarzyna Jarosz - Prezes Amber Szczecin, Tomasz Kaczor, Bartosz Dubiak, Maksymilian Feder oraz Damian Łbik. Siła i wytrzymałość w przypadku zawodów na basenie stanowi podstawę sukcesu, a tego zawodnikom WARTY nie brakuje. Mam ogromną nadzieję, że i nasza drużyna Amber Szczecin już niebawem nie przegra ani jednego biegu. Dało się odczuć brak siły Marka Łbika w naszej drużynie.

Wyniki Zawodów Smoczych Łodzi 
Kategoria JUNIOR:
 1. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej I
 2. PG Smoki Północy I
 3. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej II
 4. PG Smoki Północy II
 5. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej III
Kategoria SPORT:
 1. WARTA POZNAŃ
 2. WĄSATE CYGARA WARSZAWA
 3. ZOO CENTER
 4. KLECIŃSKIE TOWARZYSTWO WIOŚLARSKIE WROCŁAW
 5. AMBER SZCZECIN II
 6. AMBER SZCZECIN I
 7. OKS SMOKI I OLSZTYN
 8. OKS SMOKI II OLSZTYN


Linki do materiałów filmowych 

Katarzyna Jarosz 
Prezes Amber Szczecin 

Bardzo serdecznie chciałam podziękować wszystkim, którzy bardzo aktywnie pomagali w organizacji zawodów. 
Szczególne podziękowania należą się Czarkowi za rozpiski biegów i graficzne przygotowanie wydruków oraz Edycie, że usiadła za mnie i pilnowała kolejności startów, a ja mogłam dzięki temu wystartować z Wartą. Dziękuję to Wam szczególnie, bo nie jesteście członkami Klubu, a mogłam na Was liczyć. Oczywiście Dorota z mężem jak zwykle okazali się bardzo pomocni, oraz panowie, którzy zawsze chętnie trzymają liny na zawodach.

18 stycznia, 2013
Zaproszenie na IV Otwarte Zawody w Polsce

 

Organizator: Stowarzyszenie Amber Szczecin
Termin: 2 lutego 2013 r.
Miejsce: Kompleks Rekreacyjno-Sportowy "Fala" w Goleniowie (basen)
www.fala-goleniow.pl 
Goleniów, ul. Niepodległości 1, tel. 91 46 47 120
Tory startowe: 1
Uczestnicy: klasa: SPORT, załoga składająca się z 6 zawodników 
(bez kategorii wiekowych), w tym minimum 2 kobiety, 
maksymalna ilość w drużynie 8 osób
Dystans: bardzo krótki!
Nagrody: medale
Koszty: Opłata startowa 180 zł za drużynę.
Wpłaty należy dokonać do dnia 25 stycznia 2013 r.
na rachunek Stowarzyszenia Amber Szczecin:
Bank Pekao SA o/Szczecin
Uwaga! Zmiana nr konta:
06 1240 3826 1111 0010 4853 7143
Pl. Zawiszy Czarnego 5, 70-215 Szczecin
Tytuł przelewu: opłata startowa, nazwa drużyny.
Zakwaterowanie
i wyżywienie:
Kompleks posiada hostel i jest możliwość wyżywienia 
oraz zakwaterowanie na miejscu: http://www.fala-goleniow.pl/


Termin składania zgłoszeń do 25 stycznia 2013 r. 
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres 
klub@amberszczecin.pl lub sekretarz@amberszczecin.pl


Harmonogram zawodów:

od 09:00
wejście na teren Kompleksu
10:00
spotkanie kapitanów
10:30
starty (eliminacje, półfinały, finały)
17:00
wręczenie nagród 
(godz. może ulec zmianie)
17:30
zakończenie

W imieniu Stowarzyszenia 
Amber Szczecin 
Prezes 
Katarzyna Jarosz 

15 czerwca, 2012
10 Festiwal Smoczych Łodzi w Fürstenwalde

Czerwiec to miesiąc wytężonych startów na wodach otwartych, na które czekaliśmy całą zimę. Przygotowujemy się od wczesnej wiosny, kiedy to warunki pozwaliły nam na zrzucenie łódki na wodę. W dniu 9 czerwca b.r. pojechaliśmy na festiwal smoczych łodzi do Niemiec. Już po raz kolejny wzięliśmy udział w zawodach w Fürstenwalde, są to jedne z najbardziej ulubionych przez nas zawodów. Tym razem nie byliśmy tam osamotnieni, chociaż raz była z nami inna drużyna z Polski. Spójnia Warszawa przyjechała ze stolicy, aby powalczyć między innymi i z nami o najwyższe trofeum, co nas ogromnie ucieszyło. 
Pogoda była prawie, że wymarzona, nie było zbyt gorąco, deszcz nas oszczędzał tylko trochę pokropiło. 
W zawodach brało udział 29 drużyn. Na wstępie odbyły się eliminacje. Po nich drużyny podzielono na klasy. Do najwyższej klasy Premium zakwalifikowało się 8 drużyn (w tym 2 nasze polskie), następne do klasy Sport i ostatnie z najgorszym czasem do klasy Fun. 
Teraz chcemy jak najcześciej pływać w najwyższej klasie, rozwijamy się i stawiamy sobie coraz to wyższe cele. 
Nasze starty były bardzo równe i osiągaliśmy bardzo dobre czasy. Jak to w sporcie bywa, zdarzyć może się różnie. Czasy były sumowane i zaważył jeden niefortunny bieg w wyniku którego dostaliśmy się do finału B. Po bardzo wyczerpujących i emocjonujących biegach w swoim finale zajeliśmy pierwsze miejsce. W ogólnej kwalifikacji dało nam to 5 miejsce w klasie Premium. Jest to identyczny wynik jak w 2010 r., natomiast w poprzednim roku uplasowaliśmy się na 1 miejscu w klasie SPORT. 
Nasz najlepszy czas był trzecim czasem zawodów, przed nami była Spójnia Warszawa. Uważamy, że tylko pech nie pozwolił nam zająć 3 miejsca, ale trzeba zabrać się do jeszcze większej pracy na treningach, a wyniki przyjdą same i to bardzo szybko. 
Jesteśmy bardzo zadowloleni z udziału w zawodach. Nie osiągnelibyśmy tego jakby na treningach nie było prawie zawsze wypełnionej łódki. Widać, że w tym sezonie możemy powalczyć, mamy drużynę, która regularnie ćwiczy i podchodzi do tego bardzo poważnie. Przed nami zawody w Greisfaldzie już 16-17 czerwiec, nastawieni na najwyższe podium wyruszamy do walki.

WYNIKI KLASY PREMIUM


MIEJSCE
CZAS
DRUŻYNA
1
01:04,360
17 | Spójnia Warszawa
2
01:04,945
07 | NCC Baudrachen
3
01:05,115
25 | Pneumant SpreeCoyoten
4
01:05,151
06 | Fließexpress
5
01:04,989
14 | Amber Szczecin
6
01:05,330
22 | Pneumant Dragon Blossin
7
01:05,506
01 | Hawlinger
8
01:06,382
27 | Wukey's e.V. Biesenthal

Strona ze zdjęciami z zawodów 
Strona z filmem z zawodów 

Katarzyna Jarosz
Prezes 
Stowarzyszenia Amber Szczecin