Stowarzyszenie

AMBER SZCZECIN

Aktualności

26 kwietnia, 2014
Wiosenne treningi

Trwają wiosenne treningi. Zapraszamy.

Wtorek, czwartek godz. 18.00 oraz sobota godz. 11.00

7 marca, 2014
Zawody w Goleniowie 2014

Już po raz piąty w Goleniowie odbyły się Basenowe Zawody Smoczych Łodzi zorganizowane przez Stowarzyszenie AMBER. Impreza przyciągnęła wielu uczestników, wśród których znaleźli się także utytułowani sportowcy.

Zawody tradycyjnie polegały na tzw. przepychaniu się dwóch drużyn. Dwie osady siadały naprzeciwko siebie w jednej łodzi i wiosłując musiały pokonać krótki odcinek do wyznaczonych punktów. Nie była to łatwa sztuka, basen liczył bowiem 25 metrów, a łódź 12. Osady startowały w sześcioosobowym składzie.
W tym roku na starcie stanęło 20 osad, które rywalizowały w sumie w czterech kategoriach: open (6 panów), mix sport (4 panów i 2 panie), mix fun (4 panów i 2 panie) oraz junior (do 18. roku życia). Oprócz osad ze Szczecina, w Goleniowie ścigały się także ekipy z Warszawy, Olsztyna, Wrocławia oraz Malborka.
Wśród uczestników można była zauważyć znanych, wybitnych sportowców. W zespole wystawianych przez Stowarzyszenie AMBER pod nazwą Amber Szczecin Stars (nazwa tylko z uwagi na gwiazdy) wystąpili m.in. Marek Łbik, medalista olimpijski z Seulu, oraz Daniel Jędraszko, srebrny medalista olimpijski z Sydney, Izabella Dylewska, Aneta Paczuszka-Konieczna.
Jak ciekawostkę należy zauważyć iż w klasie mix w osadzie Amber Szczecin Stars płynęło aż 8 medali olimpijskich !!!!
Amber Szczecin Stars zwyciężyła w kategorii open, wyprzedzając Spójnię Warszawa oraz TST Kogeneracja Wrocław.

Wyniki pozostałych klas zawodów,
sport mix:
1. Spójnia Warszawa
2. Amber Szczecin Stars
3. PG Smoki Północy Gdańsk

sport fun:
1. TST Kogeneracja Wrocław
2. Amber 1 Szczecin
3. Słodki Smok Malbork

junior:
1. Słodki Smok Malbork
2. Husaria Gdańsk
3. GOKF Gdańsk

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim uczestnikom za uczestnictwo, sponsorom medali (Markowi Łbikowi oraz Mirosławowi Olejnikowi) oraz wszystkim naszym członkom za współprace przy organizacji.

15 maja, 2013
Nabór do Smoczych Łodzi

Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek 
w KAŻDY WTOREK i CZWARTEK 
na godzinę 18:00 na Przystań BAKISTA 
na ul. Przestrzennej 23 w Szczecinie Dąbiu 
na TRENING! 

Wystarczy, że masz ukończone 18 lat, 
nie ważne czy czujesz się młodo czy staro! 
Nie ważne czy czujesz się sportowcem czy też nie.
WYSTARCZY, ŻE CHCESZ, BO CHCIEĆ TO MÓC.

Pozwól nam, że popracujemy nad Twoją kondycją, siłą, wytrzymałością.
Może odkryjesz w sobie talent do wiosłowania i zamiłowanie do wody.
Zabierz ze sobą strój do ćwiczeń, a łódka i miejsce na niej czeka na Ciebie.

Jeśli przeczytałeś naszą informację i się zastanawiasz, to znak,
że musisz do nas przyjść i spróbować. To nic nie kosztuje, przyjmiemy Cię z ogromną życzliwością, bo każda nowa osoba jest u nas mile widziana.

Więcej informacji u trenera Piotra Stokłosy (e-mail: wkmp.s@poczta.onet.pl) 
lub Krzysztofa Głowackiego (e-mail: alfa.g@wp.pl)
lub pod moim nr tel. 
czyli Prezesa Klubu 789 295 012 (e-mail: klub@amberszczecin.pl)

Z A P R A S Z A M Y ! ! ! 

29 kwietnia, 2013
Witajcie otwarte akweny 2013 Zawody w Berlinie

20 kwietnia 2013 roku w Berlinie z udziałem naszego klubu Amber Szczecin odbyły się pierwsze w tym roku zawody na otwartym akwenie. Niestety tegoroczna zima, a dokładnie zimna wiosna nie pozwoliła nam przygotować się do startu. 2-3 treningi, które odbyły się przed zawodami nie rokowały powtórki wyniku z przed roku, czyli pierwszego miejsce na 200 metrów oraz na 1000 metrów. 
Pełni mobilizacji i ochoty do walki, głodni zwycięstwa jak prawdziwe smoki, przybyliśmy na zawody. Wsparli nas czynnie zawodnicy z Warty Poznań, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w zawodach. Na miejscu okazało się, że frekwencja była dwa razy większa niż rok temu. Na starcie stawiły się 24 drużyny w klasie Mixed, co gwarantowało ciężką, ale i ciekawą walkę o najwyższe laury. 
Startowaliśmy cztery razy na 200 metrów oraz jeden bieg na 1000 metrów. Pierwsze wygrane dwa starty zakwalifikowały nas do najwyższej klasy - klasy Sport. Startowaliśmy na drugim torze, który okazał się dla nas przyjazny. W każdej turze osiągaliśmy najlepsze czasy zawodów. 
W trzecim starcie walczyliśmy o wejście do ścisłego finału, ku naszej uciesze również na naszym szczęśliwym drugim torze. Osiągnęliśmy najlepszy czas półfinałów. 
Przyszedł czas na finał 200 metrów i odpowiedź na pytanie - kto jest mistrzem? 
Pełni koncentracji wsiedliśmy do łódki. Po komendzie startu liczyła się już tylko siła, rytm i nasza technika. Daliśmy z siebie wszystko, naprawdę wszystko i... 
...i wygraliśmy zawody, co lepsze osiągnęliśmy najlepszy czas dnia. 
Kto jest mistrzem? Amber Szczecin!!!