Goleniów 2015

Zapraszamy na Basenowe zawody Smoczych Łodzi
Wszyscy chętni mogą już zgłaszać 6-osobowe osady.
Termin 31. stycznia 2015 r.

Osada składa się tylko z 8 osób, z tym, że w jednym biegu startuje 6 osób (osada może składać się tylko z 6 osób, ale wówczas bez zawodników rezerwowych).
Zabawa polega na rywalizacji z drugą drużyną, która jest na tej samej łodzi i siedzi przodem do przeciwnika. Wygrywa ten co przepłynie krótki odcinek, potocznie mówiąc przepchnie przeciwną osadę.Bieg może trwać od kilku sekund do ponad jednej minuty lub nawet dwóch minut.

Start odbędzie się w następujących klasach:
OPEN - może płynąć 6 mężczyzn,
MIX - obowiązkowo co najmniej 2 panie oraz 4 mężczyzn,
JUNIOR MIX - obowiązkowo 2 dziewczyny oraz 4 chłopaków.
Klasy będą utworzone przy zgłoszeniu się 4 osad w danej klasie.
Organizatorzy zapraszają do udziału również amatorów.

Opłata za drużynę to 180 zł, a dla osad w klasie junior do 18 lat przewidziano opłatę pomniejszoną o 50%. Nagrody to okolicznościowe medale oraz puchary.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Amber Szczecin

Zgłoszenia: klub@amberszczecin.pl

Mamy nową łódź !!!

Nikt w to nie wierzył.... a Prezes mówił że uda się, chociaż wiedział więcej, bo rozgrywał "zakulisową partię szachów" i chwilami powątpiewał....Ale... udało się.... Cacuszko przyjechało.
Na razie "gołe" , dziewicze, bo bez napisów... ale wkrótce......
Naważniejsze... płyń dla chwały Ambera, sportu, szczęścia szczecinian i frajdy młodzieży... nawet tej ciut starszej.

13 września, 2014
10. Miejsce w Berlinie

Osada Amber Szczecin wystąpiła na zawodach w Berlinie.
 W zawodach wzięło udział 56 drużyn.
Osada Amber zajęła 2 miejsce w finale C zajmując ostatecznie 10 miejsce, a po podziale na klasy Sport i Fun  2 miejsce w klasie Fun otrzymując statuetkę.
 Dodatkowo 16 najlepszych drużyn zostało zakwalifikowanych do biegu na 100 metrów.
Tutaj dzięki świetnemu biegowi wśród drużyn Sport przeszliśmy do najlepszej czwórki a w ogólnym rozrachunku do najlepszej szóstki. Na tym zakończyliśmy wyścigi.
 Dziękujemy wszystkim zawodnikom za mega fajną atmosferę i wyniki sportowe.
Trenerom za przygotowanie nas do zawodów.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom promocyjnym za wsparcie dla naszej osady.

Zarząd
Zapraszamy do galerii zdjęć.

28 lipca, 2014
Mamy Mistrzów Europy !!!!!

W dniach 25-27 lipca w Racicach w Czechach odbyły się Mistrzostwa Europy Smoczych Łodzi. Reprezentacja Polski akredytowana na mistrzostwa wynosiła 105 zawodników w klasach: Junior, Premium, Senior A i Senior B wśród drużyn: Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Niemiec, Węgier, Włoch, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.
Robert Mateusiak (sternik) oraz Julia Zielińska (bęben) zdobyli po 3 medale złote na dystansach: 200, 500, 2000 metrów Open w 10 osób oraz brązowy medal na 2000 m Open Płyneli we wszystkich biegach eliminacyjnych oraz finałowych. Dodatkowo otrzymali medal brązowy jako sternik oraz bębniarz rezerwowy na dystansie 500 metrów OPEN (tutaj panie i panowie).
Mirosława Podlecka zdobyła brązowy medal na dystansie 500 metrów OPEN.
Sylwester Głowacki zdobył zdobył brązowy medal na dystansie 2000 m w 20 osób w klasie OPEN oraz brązowy medal w 20 osób 500 metrów OPEN
jako sternik.
Wojciech Zaleski zdobył zdobył brązowy medal na dystansie 2000 m w 20 osób w klasie OPEN oraz brązowy medal w 20 osób 500 metrów OPEN.
Marek Łbik zdobył 3 medale złote na dystansach: 200, 500, 2000 metrów Open w 10 osób oraz brązowy medal na 2000 m Open.

Jak sami podkreślają zapamiętają z zawodów szczególnie trzy chwile: wejście na stadion na otwarcie zawodów, braterstwo zawodników ukraińskich i rosyjskich - pokazujących ze polityka ich nie dotyczy (co wyrazili gestem połączenia dwóch flag), oraz dumę z słyszenia dla siebie Mazurka Dąbrowskiego.